Bioenergetické setkávání – jaro 2020 Odloženo

Od března do června 2020 pořádám v třebíčském centru jógy pravidelná bioenergetická setkání. Odloženo.

PlamenTato bioenergetická cvičení jsou vhodná k rozpouštění napětí v těle, odbourávání následků stresu, povzbuzení životní energie, probuzení chuti a radosti ze života. Může je provádět každý, bez ohledu na věk a zdatnost.

Bioenergetická cvičení umožňují člověku znovu navázat kontakt se svým tělem, brát ho na vědomí a cítit se v něm dobře. Při pravidelném cvičení se zlepšují pohyblivost a držení těla a dochází k psychickému i fyzickému uvolnění.

Cílem cvičení je obnovení harmonie v těle.

V létě 2019 jsem absolvovala lektorský kurz Školy bederních svalů u velmi inspirativní Michaely Cusanové. Je to velmi jemná práce s hlubokými svaly uvnitř našeho těla, zejména se svalem m. psoas, kterému se také přezdívá “sval duše”. Jsou to velmi jemná cvičení, o která bych chtěla obohacovat naše setkávání. Zapadají naprosto přesně do práce, kterou spolu děláme. Jde o velmi pomalé “válecí” 🙂 cvičení, při kterém následujeme signály, které našemu tělu dělají dobře – potěšení řídí pohyb.

Psoas je sval, který propojuje horní a dolní polovinu těla, jde od posledního hrudního a všech bederních obratlů přes břišní dutinu a pánev až na stehenní kost. Leží na něm ledviny a jeho hlavní pohybovou funkcí je ohýbat dolní končetinu – je aktivní v každém kroku. Ve fyzické rovině jeho napětí nebo uvolnění tedy ovlivňuje všechny tkáně okolo kterých prochází. Je velmi úzce propojen s bránicí – naším hlavním dýchacím svalem, svaly v bederní oblasti i pánevním dnem. Při cvičení se dostáváme do hlubokého uvolnění, které velmi podporuje regenerační schopnosti organismu. Jeho propojení s naším psychickým stavem je veliké. Když jsme v napětí, tak i on je v napětí a ztrácí pružnost – “vysychá”. Tím, že mu věnujeme pozornost vracíme jemu i sobě šťavnatost, pružnost, stabilitu, tvořivost a hranice.

Proč je cvičení tak dlouhé? Nebude to moc náročné?
Bioenergetické cvičení je a není cvičením. Provádíme sice různá cvičení, protahování, ale nejde nám o výkon, ale spíš o to, jak se při tom cítíme a jak to na nás působí. Intenzitu si reguluje každý sám, s ohleduplností k sobě samému. Jen já sama vím, jak mi je, co se ve mně děje a kde je moje hranice tolerance. Nikdo jiný o tom lépe rozhodovat nedokáže.

Delší čas je třeba k tomu, abychom se stihli přeladit z každodenního tempa na sebe a dokázali vnímat signály svého těla.

Nějaký efekt cvičení pravděpodobně pocítíte hned na první lekci, ale pro dlouhodobé změny je samozřejmě lepší cvičení pravidelné. Nicméně už v první lekci budeme pracovat s technikami, které se dají lehce zařadit do běžného života a které Vám mohou pomoci ve zvládání stresových situací.

Praktické informace

Termín cvičení: jarní kurz obsahuje celkem 12 lekcí.
Cvičíme vždy úterý 15:45–18:00 hod. a v pátek 7:45–9:45 hod.

Úterní odpolední lekce jsou od 17. března 2020 do 2. června 2020, páteční ranní pak od 20. března 2020 do 5. června 2020. Protože během dubna a května na pátek připadají tři státní svátky, budeme cvičit místo pátku ve čtvrtek – 9.4., 30.4. a 7.5. Odloženo.

Můžete si vybrat, jestli se Vám hodí víc odpolední nebo ranní cvičení, případně střídavé nebo dvakrát týdně.

Místo: Třebíč, Karlovo nám. 46
Na horní straně Karlova nám. 46 (vlevo od Národního domu) vejdete do průchodu skleněnými dveřmi a přes dvůr do společného suterénu budovy. Po schodech na pravé straně půjdete do prvního patra budovy a tam nás najdete.

Cena: 2000 Kč za osobu
Základní cena je 2000 Kč za celý kurz 12 lekcí.
Pro zájemce, kteří si chtějí cvičení jen vyzkoušet, nabízím i možnost přihlásit se na jednotlivé lekce.

Permanentka jaro (12 lekcí) 2000 Kč
Permanentka jaro (24 lekcí, dvakrát týdně) 3600 Kč
Jednotlivá lekce 250 Kč

S sebou:
Vezměte si pohodlné volné oblečení pro cvičení (spíš kalhoty).
Dále si prosím vezměte ručník, který si položíte na karimatku. (Karimatky jsou k dispozici na místě).

Rezervace

Aktuálně není možné se na akci přihlašovat.

Sdílení

Prosím, sdílejte tuto stránku a dejte tak o cvičení vědět svým kamarádkám, kamarádům, známým! Díky.

Zajímá Vás tato akce, ale nemůžete se zúčastnit?

Přihlašte se k zasílání pozvánek na plánované akce do Vaší mailové schránky.