Problematika pánevního dna

Jsem absolventkou certifikovaného lektorského výcviku Školy pánevního dna Renaty Sahani Skálové, certifikovaného kurzu Fyzioterapie u dysfunkce pánevního dna a inkontinence, několika dalších kurzů týkajících se pánevního dna v různých obdobích života ženy na klinice FyzioP Petry Vondrašové v Klatovech, kurzů v IQ pohyb, s.r.o. v Praze, Mobizace žeber a ošetření svalů pánevního dna metodou Mojžíšové u Hany Volejníkové ve Vyškově, a mnoha dalších kurzů na různých místech :-). Některé z pohledu psychosomatiky, jiné z úhlu fyzioterapie, fitness, psychoterapie, emoční a energetické stránky pánevního dna.

Ze všech těchto zkušeností čerpám svůj komplexní přístup a pohled na zdraví.

Práci s pánevním dnem nabízím buď formou individuálních lekcí, nebo celodenního skupinového kurzu.

Uvědomování si a používání pánevního dna je vhodné nejen pro ženy po porodu nebo ženy, které mají problémy s inkontinencí, s hemeroidy, s otěhotněním, s opakujícími se urologickými nebo gynekologickými záněty, bolestmi bederní páteře, kostrče, ale je velmi vhodné pro každou ženu.

Dá se říci, že na práci pánevního dna navazuje veškerá fyzická činnost a aktivita.
Ať už se jedná o každodenní běžné denní činnosti nebo např. o cvičení pilates, jógy nebo jakékoliv posilování. Ve většině cvičení se čas od času ozve povel: “Zapojte(stáhněte) pánevní dno”, a to je právě kámen úrazu.

Pánevní dno nejsou jen svěrače, jak se uvádělo dříve. Ty jsou pouze jeho povrchovou částí.

Pánevní dno nemusí být jen oslabené, může být i stažené (např. u úzkostných a přetížených žen) a potíže z toho plynoucí mohou být podobné jako u oslabení. V tomto případě je třeba naučit pánevní dno relaxovat a uvolnit.

V pánevním dnu je ukryt velký poklad pro každou ženu, díky němu se můžeme cítit radostněji, uvolněněji a mít více energie a vnitřní síly.

Cvičení pánevního dna pomáhá ženám rozkvést!

Pokud máte zájem, zanechte mi Vaši emailovou adresu a ráda Vám budu zasílat podrobnější informace o pořádaných přednáškách, lekcích a kurzech!

Odesláním vaší emailové adresy souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.