Bioenergetické setkávání – zima/jaro 2024

V průběhu zimy a jara 2024 pořádám v třebíčském centru jógy Spirit pravidelná bioenergetická setkání určená pro ženy.

PlamenTato bioenergetická cvičení jsou vhodná k rozpouštění napětí v těle, odbourávání následků stresu, povzbuzení životní energie, probuzení chuti a radosti ze života. Může je provádět každý, bez ohledu na věk a zdatnost.

Bioenergetická cvičení umožňují člověku znovu navázat kontakt se svým tělem, brát ho na vědomí a cítit se v něm dobře. Při pravidelném cvičení se zlepšují pohyblivost a držení těla a dochází k psychickému i fyzickému uvolnění.

Cílem cvičení je obnovení harmonie v těle. Učíme se uvolňovat napětí, zklidňovat, zpomalovat až zastavovat se, všímat si v životě toho dobrého. Vnímat svoje tělo, naslouchat mu, respektovat ho a pečovat o něj. Někdy využíváme úplně klidné dechové cvičení, jindy zase dynamičtější a hlučnější prvky z bioenergetiky, vždycky všímavost, respekt, jemnost, hravost, zvědavost a laskavost.

V létě 2019 jsem absolvovala lektorský kurz Školy bederních svalů u velmi inspirativní Michaely Cusanové. Je to velmi jemná práce s hlubokými svaly uvnitř našeho těla, zejména se svalem m. psoas, kterému se také přezdívá “sval duše”. Jsou to velmi jemná cvičení, která obohacují naše setkávání. Jde o velmi pomalé “válecí” 🙂 cvičení, při kterém následujeme signály, které našemu tělu dělají dobře – potěšení řídí pohyb.

Proč je cvičení tak dlouhé? Nebude to moc náročné?
Bioenergetické cvičení je a není cvičením. Provádíme sice různá cvičení, protahování, ale nejde nám o výkon, ale spíš o to, jak se při tom cítíme a jak to na nás působí. Intenzitu si reguluje každý sám, s ohleduplností k sobě samému. Jen já sama vím, jak mi je, co se ve mně děje a kde je moje hranice tolerance. Nikdo jiný o tom lépe rozhodovat nedokáže.

Delší čas je třeba k tomu, abychom se stihli přeladit z každodenního tempa na sebe a dokázali vnímat signály svého těla.

Nějaký efekt cvičení pravděpodobně pocítíte hned na první lekci, ale pro dlouhodobé změny je samozřejmě lepší cvičení pravidelné. Nicméně už v první lekci budeme pracovat s technikami, které se dají lehce zařadit do běžného života a které Vám mohou pomoci ve zvládání stresových situací.

Na setkání vládne podporující atmosféra, většinou se společně zasmějeme. Zde je pár zpětných vazeb od žen, které chodí už několik let:

“Ženy, jestli se necítíte ve Vašich tělech většinu času dobře, moc doporučuji vyhradit si čas jen pro sebe. Udělat to můžete třeba na společném bioenergetickém cvičení. Petru vřele doporučuji. Já si při pravidelných čtvrtečních setkáváních, které Petra láskyplně vede, tak zkvalitnila život, že za sebe můžu říct, že jde o zázrak. Neuvěřitelná síla ženského společenství, kvalitní dechová a protahovací cvičení, ano, už je to prostě závislost. Kdo nevěří, ať přijde ochutnat tento skvělý zážitek na vlastní kůži :-).”

“Bioenergetika mi přináší čas trávený pro sebe, regeneraci a intenzivní propojení s vlastním tělem. Dělá mi dobře se zaměřit na sebe sama, ukotvit si pozornost a zpomalit tempo. Cvičení mi pomáhá dobít baterky, odpočinout si, efekt se pak přenáší i do obtížnějších období, které člověk čas od času má.”

Praktické informace

Termín cvičení:
Cvičení se koná v průběhu února až května roku 2024.
Bude se konat celkem 12 lekcí od 8. 2. 2024 do 2. 5. 2024.
Cvičíme vždy ve čtvrtek 16:15–18:15 hod., kromě 15. 2. 2024.

Místo: Třebíč, Karlovo nám. 46
Na horní straně Karlova nám. 46 (vlevo od Národního domu) vejdete do průchodu skleněnými dveřmi a přes dvůr do společného suterénu budovy. Po schodech na pravé straně půjdete do prvního patra budovy a tam Studio Spirit najdete.

Cena:
Na lekce bioenergetického cvičení pro ženy nabízím permanentky, protože jsem přesvědčená, že pravidelné cvičení je nejpřínosnější a permanentky nám umožňují pocítit jeho blahodárnost. Můžete však využít i jednotlivé lekce, případně můžete permanentky a jednotlivé lekce libovolně kombinovat.

Základní cena jedné dvouhodinové lekce je 300 Kč.
Cena permanentky na čtyři lekce je 1 040 Kč, tedy 260 Kč za lekci.
Cena permanentky na osm lekcí je 1 840 Kč, tedy 230 Kč za lekci.
Cena permanentky na všech dvanáct lekcí je 2 520 Kč, tedy 210 Kč za lekci.

Místo na cvičení Vám rezervuji po potvrzení přihlášky. Cenu můžete dopředu uhradit převodem na účet 2300387699 / 2010 (Fio banka), do zprávy pro příjemce prosím napište své jméno. Případně můžete cenu uhradit na první lekci hotově nebo platební kartou.

Pokud budete chtít rezervaci z jakýchkoliv důvodů zrušit, dejte mi prosím vědět co nejdřív, abych mohla volné místo nabídnout jinému účastníkovi.

S sebou:
Vezměte si pohodlné a teplé volné oblečení pro cvičení (spíš kalhoty), pití v uzavíratelné láhvi.

Rezervace

Vzhledem k omezené kapacitě skupiny je potřeba si dopředu rezervovat místo.

Účastnice:

Rezervuji místo: Zaškrtněte prosím všechny termíny, na které chcete místo rezervovat.
Zvýhodněné ceny permanentek na 4, 8 nebo 12 lekcí se uplatní automaticky.


Pro nemoc zrušeno, přidán nový termín 9. 5. 2024.
Poslední volná místa.
Poslední volná místa.
Poslední volná místa.
Volná místa.
Poslední volná místa.
Poslední volná místa.
Volná místa.
Poslední volná místa.
Volná místa.
Volná místa.
Volná místa.

Cena:
Souhlas:

Prosím, seznamte se s mými zásadami zpracování Vašich osobních údajů. Děkuji.Sdílení

Prosím, sdílejte tuto stránku a dejte tak o cvičení vědět svým kamarádkám, kamarádům, známým! Díky.

Zajímá Vás tato akce, ale nemůžete se zúčastnit?

Přihlašte se k zasílání pozvánek na plánované akce do Vaší mailové schránky.