Proč na masáž?

Následkem dnešní uspěchané doby je psychické přetížení a z toho plynoucí fyzická únava, která nám zabraňuje v jakékoli další aktivitě, jenž by nám pomohla s kompenzací a nápravou. Ocitáme se v začarovaném kruhu.

Organismus si se stresem nějakou dobu dokáže poradit. Pokud se ale napětí a emocionální zranění stále opakují a nenastává relaxace, tělo se uzavírá do svalového krunýře (pancíře). Tento krunýř slouží jako obrana proti psychickým zraněním zvenčí, ale zároveň nám ubírá životní energii, brání nám ve spontánním jednání a snižuje prožívání emocí a radosti ze života.

Přestáváme vnímat pocity svého těla a nitra. Když jsme dlouhodobě vystaveni stresu (stavu pohotovosti) a naše tělo nemá možnost odpočinku a obnovení sil, pak nám vlivem vyčerpání zásob organismu přestává fungovat imunita. Otevírá se tím cesta celé řadě onemocnění. Takovéto bloky vznikají pomalu a dlouhodobě.

Masáž a práce s tělem je jednou z cest, jak z tohoto začarovaného kruhu vystoupit, zažít si klid a uvolnění a jak načerpat sílu do situací všedního dne.

Po masáži cítíte v těle uvolnění, lehkost, lépe se Vám dýchá, vyčistí se Vám myšlenky, rozproudí se krevní a lymfatický systém, zbavíte se napětí a zlepší se vnímání vlastního těla.