Biodynamické masáže

Biodynamické masáže vyvinula norská psycholožka a fyzioterapeutka Gerda Boyesen. Původně byly vyvinuty z biodynamické fyzioterapie a navazují a dále rozvíjí psychoterapii zaměřenou na tělo (práce s tělem=dotýkání se psychiky přes tělo), založenou Wilhelmem Reichem.

Biodynamické masáže umožňují klientovi opět získat kontakt se svým tělem, zbavit se napětí, prožít svoje emoce a při dlouhodobé terapii odstranit svalový pancíř(krunýř) a obnovit sebeúzdravné pochody v organismu.

Tím, že nastane opakovaně hluboké uvolnění a postupné odstranění blokád, dochází u klienta ke zmírnění chronických bolestí, nemocí, vyčerpanosti, nervozity, úzkostí, depresí a nespavosti.

Obnoví se přístup k vlastní energii a radosti ze života.

Prostřednictvím emocí jako je smích, ale také pláč nebo vzlykání dochází k hlubokému uvolnění a duševní očistě.

Vše směřuje k obnovení psychické i fyzické rovnováhy v klientově každodenním životě.

Motto

Motto biodynamické psychologie a psychoterapie Gerdy Boyesen:

Naše životní zkušenost a historie je ukotvena nejenom v naší psychice, ale také v našem těle. Mohlo by se říci, že v každé buňce našeho těla jsou zaznamenány informace minulých událostí. Nic z toho se neztratilo. To je dobré pro naše poznání. Ale i bolestivé zkušenosti, které naše tělo a naše duše prodělaly, jsou v našem těle pevně zaznamenány.

V naší práci se pokoušíme tyto zkušenosti a s nimi spojenou bolest vyhledat a transformovat do obohacujících poznatků a zkušeností „moudrého těla“. Správnými doteky si můžeme připomenout a mobilizovat samouzdravovací schopnost našeho těla. Dotykem mobilizovaná energie začne v těle proudit, nachází otisky bolestivých událostí v minulosti a přeměňuje je v životnost a kreativitu, kterou naše duše tolik potřebuje, aby mohla uskutečnit všechny své myšlenky a cíle.

Na výběr je mnoho terapeutických technik, které se vždy uzpůsobí aktuálním potřebám klienta.