Ženská pánev tančící
– kruhové tance míru

Tento kurz se konal v Třebíči, 14. 11. 2015, 9:00–15:00 hod. Aktuální připravované kurzy najdete na stránce Seznam aktuálních akcí.


Tance pro tělo i duši

Tance pro tělo i dušiObsah kurzu – co jsou Kruhové tance univerzálního míru?

Tance univerzálního míru jsou skupinové tance, které na bázi dávných tradic propojují lidi, náboženství a kultury celého světa. Při těchto tancích není potřeba žádná hudební ani taneční zkušenost, protože se skládají z nenáročných pohybů, které se spolu se zpěvem pravidelně opakují.

Křesťanství, židovství, buddhismus, hinduismus, islám, přírodní náboženství a další, všechny mají za cíl uvědomění si vyšší podstaty našeho života. Tance univerzálního míru dovolují ve zpěvu a pohybu vnímat tyto jednotlivé cesty a spojovat jejich duchovní významy ve společnou Cestu.

Tancem a zpěvem se dostáváme samy k sobě, prociťujeme se a nasloucháme si. Tanec se odvíjí od dané chvíle, oslovuje a rezonuje se ženami, které zrovna dnes tančí. Cinká na struny, které zrovna dnes chtějí znít. Celý den je jednou “jízdou” střídající tance, spočinutí, sdílení a naslouchání, mlčení, meditaci, vědomou chůzi, cvičení.

Váháte? Chcete jen ochutnat a na tancování a zpěv se úplně necítíte? … Můžete jen být s námi. Pro vás je zde kouzelná vlastnost ženského společenství.

Lektorka: Dana Jirkalová

Od r. 1998 vede ženské skupiny propojující práci s tělem, hlasem, tancem, sebeuvědoměním a vědomím posvátnosti celého našeho těla a všech rovin našeho bytí. Dělá přednášky a workshopy zaměřené na oblast doteku, intimity, sexuality a partnerských vztahů.

Více o lektorce na www.danajirkalova.cz, www.tanectelohlas.com, www.tancicipanev.com.

Ohlasy z minulého kurzu

Byla jsem moc spokojená jak se zaměřením kurzu, tak průběhem, tím myslím rozvržením času na aktivní část, zažití i přestávku. Lektorka je velice charismatický člověk, který umí “strhnout” a navodit uvolněnou atmosféru. Určitě se zúčastním dalšího kurzu.

Alena, Třebíč

Před časem jsem absolvovala v Třebíči kurz Ženská pánev tančící s lektorkou Danou Jirkalovou. Byl to krásně strávený den. Myslím, že mnohé z nás tam přišly s tím, že se možná naučí něčemu novému, i když jsme přesně nevěděly, co si od tohoto kurzu máme slibovat. Paní lektorka je natolik pozitivní a příjemný človíček, že to z každé účastnice spadlo a věřím, že jsme si to všechny užily se vším všudy. Zvýraznění své ženskosti, zpěv a krásné, opravdové tance. Odcházela jsem příjemně uvolněná, dobře naladěná a s díky za krásně prožitý den. Těším se zase někdy na viděnou.

Míla, Třebíč

PŘIJĎTE…
Těšíme se na vás!
Petra Zmátlová, Dana Jirkalová, 2015

Praktické informace

Kdy: v sobotu 14. 11. 2015, 9:00–15:00 hod.
Příchod možný cca 15 minut před začátkem.
Během dne drobné přestávky a čas na společný oběd z přineseného jídla.

Mapa Jóga TřebíčKam: Třebíč, Karlovo nám. 15/9
Tělocvična centra jógy – průchod do kavárny Salsa na spodní straně Karlova náměstí, mezi Naturkou a vietnamskou tržnicí. Najdete nás v prvním patře, prvními prosklenými dveřmi nalevo v průchodu.
GPS souřadnice: 49°12’58.853″N, 15°52’47.007″E

Cena: 600 Kč
Záloha ve výši 400 Kč je splatná do 30. 10. 2015. Pokyny k platbě obdržíte mailem po odeslání přihlášky. Kapacita kurzu je omezená, včasné zaplacení zálohy je proto podmínkou pro rezervaci vašeho místa na kurzu. Přihlašujte se co nejdřív, nejlépe do 30. 10. 2015.

S sebou:
Vezměte si pohodlné oblečení pro cvičení a tanec – vlající sukně nebo lehké letní šaty jsou príma. Pro zimomřivé teplé ponožky nebo tenounké cvičky. Většinou ale tančíme bosé.

Jídlo a pití:
Vezměte si s sebou jídlo na celý den pro jednu osobu. Během programu si uděláme drobné přestávky a polední pauzu cca 30 minut na nachystání “švédského stolu” z přineseného jídla, nikam neodcházíme, jíme společně. Na místě bude možnost uvařit si čaj, nalít si vodu.

Přihláška

Tento kurz se již konal, není možné se na něj přihlásit. Jestli Vás tento kurz zaujal a chcete být mezi prvními informováni o dalších akcích, přihlašte se k zasílání pozvánek. Můžete si také prohlédnout seznam aktuálních akcí.