Psoas – sval duše – uvolněná bedra 3. 2. 2024

Tento kurz se konal v Třebíči dne 3. 2. 2024. Aktuální připravované kurzy a cvičení najdete na stránce Seznam aktuálních akcí.


Celodenní kurz je věnovaný velkému bedernímu svalu – m. psoas major. Do České republiky tento styl práce přivezla Michaela Cusanová a já jsem velmi vděčná, že mohu být její žačkou a nadšení pro psoas a jeho poselství předávat dál.

Kurz může být velkým přínosem pro ty, kteří mají problémy v oblasti beder, břicha, pánve a kyčlí.

Jedná se o velmi jemnou a hlubokou práci. Líné, “válecí”, hravé cvičení směřující k vnitřnímu klidu, pocitu celistvosti, vyrovnanosti a propojování na úrovni těla i duše. Ne nadarmo bývá označován za “sval duše”. Hraní si s touto oblastí mi dává veliký smysl a má obrovský potenciál. Vracíme se k sobě, učíme se znovu objevovat svoje tělo a jeho potřeby. Mezi hlavní principy cvičení patří otevřená pozornost ke svému tělu a pohyb řízený potěšením a prozkoumáváním.

Nečekejte klasické protahovací nebo rehabilitační cvičení.

Sama na sobě i na ženách, se kterými pravidelně cvičím, vnímám obrovský přínos této práce. Těším se na celodenní kurz, kde bude dostatek času a prostoru na zkoumání a hraní.

Co můžete od kurzu čekat?

 • velmi jemné pomalé “válecí” uvolňovací cvičení
 • jedinou autoritou je Vaše tělo a jeho potřeby
 • hraní si se zvukem a pohybem
 • napojování se na tělo, na to, co mu dělá dobře, na vnitřní radost, prostor a klid
 • vplouvání do vln a hlubin těla i mysli
 • prožití síly v jemnosti a pomalosti
 • dostatek času a prostoru

Jak se můžete po kurzu cítit?

 • příjemně uvolnění, zrelaxovaní
 • uzemnění, s pozorností ve svém těle
 • vyživení, opečovaní svou vlastní pozorností, klidem, bytím sami se sebou
 • s pocitem stability, celistvosti
 • mohou, ale nemusí přijít i nějaké vhledy, nápady, uvědomění
 • po celodenním “válení” může přijít i únava

Praktické informace

Pro koho: Pro každého od 18 let bez jakýchkoliv akutních potíží.
Kurz je veden jako seberozvojový a sebepoznávací seminář.

Kdy: sobota 3. 2. 2024, 10:00-17:00
Přestávka na oběd kolem 13. hodiny, je možné využít místních restaurací případně zůstat na místě, jídlo a pití si můžete přinést s sebou (na místě však není mikrovlnka). Po kurzu je dobré mít čas na vstřebání prožitků a zážitků, nikam nespěchat.

Místo: Studio Spirit, Karlovo nám. 46, Třebíč
Horní strana Karlova náměstí (vlevo od Národního domu). Skleněnými dveřmi projdete průchodem a dvorem do společného suterénu budovy a po schodech, které najdete na pravé straně vyjdete do prvního poschodí.

Parkování:
Pokud přijedete autem, můžete zaparkovat na některém z placených parkovišť v centru Třebíče. V sobotu jsou parkoviště placená jen do 11:00, takže by měl stačit lístek na 2 hodiny.
Doporučuji využít tato placená parkoviště:

 • Parkoviště Karlovo nám. (cca 100 m), 80 Kč za 2 h
 • Parkoviště Komenského nám. (cca 270 m), 30 Kč za 2 h
 • Parkoviště V. Nezvala (u autobusového nádraží, cca 450 m), 30 Kč za 2h

Co s sebou:
Doporučuji pohodlné, volné, vrstvené, teplé oblečení, teplé ponožky, v prostoru je sice příjemně, ale cvičení je velmi pomalé, klidné, může přijít pocit chladu. Deky a karimatky jsou na místě, ale můžete si přinést i svoje, pokud chcete. Pití v uzavíratelné láhvi, psací potřeby na případné poznámky.

Cena: 1500 Kč
Místo na kurzu Vám rezervuji po potvrzení přihlášky a po zaplacení zálohy. Záloha na tuto akci je 400 Kč. Zálohu prosím uhraďte co nejdříve převodem na účet 2300387699 / 2010 (Fio banka), do zprávy pro příjemce prosím napište své jméno a datum nebo název akce. Platbu zbývající ceny můžete provést na místě platební kartou nebo v hotovosti, případně převodem na účet nejpozději tři dny předem konáním akce.

Pokud budete chtít rezervaci z jakýchkoliv důvodů zrušit, dejte mi prosím vědět co nejdřív, abych mohla volné místo nabídnout jinému účastníkovi.

Rezervace

Tento kurz se již konal, není možné se na něj přihlásit. Jestli Vás tento kurz zaujal a chcete být mezi prvními informováni o dalších akcích, přihlašte se k zasílání pozvánek. Můžete si také prohlédnout seznam aktuálních akcí.

Sdílení

Prosím, sdílejte tuto stránku a dejte tak o kurzu vědět svým kamarádkám, známým! Díky.

Zajímá Vás tato akce, ale nemůžete se zúčastnit?

Přihlašte se k zasílání pozvánek na plánované akce do Vaší mailové schránky.

Odesláním vaší emailové adresy souhlasíte se zásadami zpracování osobních údajů.