Bioenergetické setkávání – podzim 2019

Toto bioenergetické setkávání se konalo v Třebíči každý týden od září do listopadu 2019. Aktuální připravované kurzy, cvičení a další akce najdete na stránce Seznam aktuálních akcí.


Od září do listopadu 2019 pořádám v třebíčském centru jógy pravidelná bioenergetická setkání.

PlamenTato bioenergetická cvičení jsou vhodná k rozpouštění napětí v těle, odbourávání následků stresu, povzbuzení životní energie, probuzení chuti a radosti ze života. Může je provádět každý, bez ohledu na věk a zdatnost.

Bioenergetická cvičení umožňují člověku znovu navázat kontakt se svým tělem, brát ho na vědomí a cítit se v něm dobře. Při pravidelném cvičení se zlepšují pohyblivost a držení těla a dochází k psychickému i fyzickému uvolnění.

Cílem cvičení je obnovení harmonie v těle.

V létě 2019 jsem absolvovala lektorský kurz Školy bederních svalů u velmi inspirativní Michaely Cusanové. Je to velmi jemná práce s hlubokými svaly uvnitř našeho těla, zejména se svalem m. psoas, kterému se také přezdívá “sval duše”. Jsou to velmi jemná cvičení, o která bych chtěla obohacovat naše setkávání. Zapadají naprosto přesně do práce, kterou spolu děláme. Jde o velmi pomalé “válecí” 🙂 cvičení, při kterém následujeme signály, které našemu tělu dělají dobře – potěšení řídí pohyb.

Psoas je sval, který propojuje horní a dolní polovinu těla, jde od posledního hrudního a všech bederních obratlů přes břišní dutinu a pánev až na stehenní kost. Leží na něm ledviny a jeho hlavní pohybovou funkcí je ohýbat dolní končetinu – je aktivní v každém kroku. Ve fyzické rovině jeho napětí nebo uvolnění tedy ovlivňuje všechny tkáně okolo kterých prochází. Je velmi úzce propojen s bránicí – naším hlavním dýchacím svalem, svaly v bederní oblasti i pánevním dnem. Při cvičení se dostáváme do hlubokého uvolnění, které velmi podporuje regenerační schopnosti organismu. Jeho propojení s naším psychickým stavem je veliké. Když jsme v napětí, tak i on je v napětí a ztrácí pružnost – “vysychá”. Tím, že mu věnujeme pozornost vracíme jemu i sobě šťavnatost, pružnost, stabilitu, tvořivost a hranice.

Proč je cvičení tak dlouhé? Nebude to moc náročné?
Bioenergetické cvičení je a není cvičením. Provádíme sice různá cvičení, protahování, ale nejde nám o výkon, ale spíš o to, jak se při tom cítíme a jak to na nás působí. Intenzitu si reguluje každý sám, s ohleduplností k sobě samému. Jen já sama vím, jak mi je, co se ve mně děje a kde je moje hranice tolerance. Nikdo jiný o tom lépe rozhodovat nedokáže.

Delší čas je třeba k tomu, abychom se stihli přeladit z každodenního tempa na sebe a dokázali vnímat signály svého těla.

Nějaký efekt cvičení pravděpodobně pocítíte hned na první lekci, ale pro dlouhodobé změny je samozřejmě lepší cvičení pravidelné. Nicméně už v první lekci budeme pracovat s technikami, které se dají lehce zařadit do běžného života a které Vám mohou pomoci ve zvládání stresových situací.

Praktické informace

Termín cvičení: podzimní kurz obsahuje celkem 12 lekcí.
Cvičíme vždy úterý 15:45–18:00 hod. a nově i v pátek 7:45–9:45 hod.
Úterní odpolední lekce jsou od 10. září 2019 do 26. listopadu 2019, páteční ranní pak od 13. září do 29. listopadu 2019.
Můžete si vybrat, jestli se Vám hodí víc odpolední nebo ranní cvičení, případně střídavé nebo dvakrát týdně.

Místo: Třebíč, Karlovo nám. 46
Na horní straně Karlova nám. 46 (vlevo od Národního domu) vejdete do průchodu skleněnými dveřmi a přes dvůr do společného suterénu budovy. Po schodech na pravé straně půjdete do prvního patra budovy a tam nás najdete.

Cena: 2000 Kč za osobu
Základní cena je 2000 Kč za celý podzimní kurz 12 lekcí.
Pro zájemce, kteří si chtějí cvičení jen vyzkoušet, nabízím i možnost přihlásit se na jednotlivé lekce.

Permanentka podzim (12 lekcí) 2000 Kč
Permanentka podzim (24 lekcí, dvakrát týdně) 3600 Kč
Jednotlivá lekce 250 Kč

S sebou:
Vezměte si pohodlné volné oblečení pro cvičení (spíš kalhoty).
Dále si prosím vezměte ručník, který si položíte na karimatku. (Karimatky jsou k dispozici na místě).

Rezervace

Toto bioenergetické setkávání se již konalo, není možné se na ně přihlásit. Jestli Vás tato akce zaujala a chcete být mezi prvními informováni o dalších akcích, přihlašte se k zasílání pozvánek. Můžete si také prohlédnout seznam aktuálních akcí.

Sdílení

Prosím, sdílejte tuto stránku a dejte tak o cvičení vědět svým kamarádkám, kamarádům, známým! Díky.

Zajímá Vás tato akce, ale nemůžete se zúčastnit?

Přihlašte se k zasílání pozvánek na plánované akce do Vaší mailové schránky.