Bioenergetické setkávání – červen 2020

Toto bioenergetické setkávání se konalo v Třebíči každý týden v průběhu června 2020. Aktuální připravované kurzy, cvičení a další akce najdete na stránce Seznam aktuálních akcí.


V průběhu června 2020 pořádám v třebíčském centru jógy pravidelná bioenergetická setkání.

PlamenTato bioenergetická cvičení jsou vhodná k rozpouštění napětí v těle, odbourávání následků stresu, povzbuzení životní energie, probuzení chuti a radosti ze života. Může je provádět každý, bez ohledu na věk a zdatnost.

Bioenergetická cvičení umožňují člověku znovu navázat kontakt se svým tělem, brát ho na vědomí a cítit se v něm dobře. Při pravidelném cvičení se zlepšují pohyblivost a držení těla a dochází k psychickému i fyzickému uvolnění.

Cílem cvičení je obnovení harmonie v těle.

V létě 2019 jsem absolvovala lektorský kurz Školy bederních svalů u velmi inspirativní Michaely Cusanové. Je to velmi jemná práce s hlubokými svaly uvnitř našeho těla, zejména se svalem m. psoas, kterému se také přezdívá “sval duše”. Jsou to velmi jemná cvičení, která obohacují naše setkávání. Jde o velmi pomalé “válecí” 🙂 cvičení, při kterém následujeme signály, které našemu tělu dělají dobře – potěšení řídí pohyb.

Proč je cvičení tak dlouhé? Nebude to moc náročné?
Bioenergetické cvičení je a není cvičením. Provádíme sice různá cvičení, protahování, ale nejde nám o výkon, ale spíš o to, jak se při tom cítíme a jak to na nás působí. Intenzitu si reguluje každý sám, s ohleduplností k sobě samému. Jen já sama vím, jak mi je, co se ve mně děje a kde je moje hranice tolerance. Nikdo jiný o tom lépe rozhodovat nedokáže.

Delší čas je třeba k tomu, abychom se stihli přeladit z každodenního tempa na sebe a dokázali vnímat signály svého těla.

Nějaký efekt cvičení pravděpodobně pocítíte hned na první lekci, ale pro dlouhodobé změny je samozřejmě lepší cvičení pravidelné. Nicméně už v první lekci budeme pracovat s technikami, které se dají lehce zařadit do běžného života a které Vám mohou pomoci ve zvládání stresových situací.

Praktické informace

Termín cvičení: cvičení se koná v průběhu června 2020
Cvičíme vždy úterý 15:45–18:00 hod. a v pátek 8:00–10:00 hod.
Úterní odpolední lekce jsou od 2. do 30. června 2020, páteční ranní pak od 5. do 26. června 2020.
Můžete si vybrat, jestli se Vám hodí víc odpolední nebo ranní cvičení, případně střídavé nebo dvakrát týdně.

Místo: Třebíč, Karlovo nám. 46
Na horní straně Karlova nám. 46 (vlevo od Národního domu) vejdete do průchodu skleněnými dveřmi a přes dvůr do společného suterénu budovy. Po schodech na pravé straně půjdete do prvního patra budovy a tam nás najdete.

Cena: 180 Kč za osobu za jednu lekci
Na červnové cvičení nenabízím permanentku, každé cvičení se hradí jednotlivě.
Nově nabízím platbu kartou. Hradit můžete tedy pohodlně bezkontaktně 🙂

S sebou:
Vezměte si pohodlné volné oblečení pro cvičení (spíš kalhoty), pití v uzavíratelné láhvi.
Deky a karimatky si za současné situace musí každý přinést svoje.

Rezervace

Toto bioenergetické setkávání se již konalo, není možné se na ně přihlásit. Jestli Vás tato akce zaujala a chcete být mezi prvními informováni o dalších akcích, přihlašte se k zasílání pozvánek. Můžete si také prohlédnout seznam aktuálních akcí.

V případě zájmu se mi ozvěte, viz stránka Kontaktní informace

Sdílení

Prosím, sdílejte tuto stránku a dejte tak o cvičení vědět svým kamarádkám, kamarádům, známým! Díky.

Zajímá Vás tato akce, ale nemůžete se zúčastnit?

Přihlašte se k zasílání pozvánek na plánované akce do Vaší mailové schránky.